lumici-vlci.cz

lumici-vlci.cz
lumici-vlci.cz


ZprávaPrvní schůzka v novém skautském roce

Martin (09.09.2015 - 20:52)
Tak jsme se zase po prázdninách sešli na Orláku. Tentokrát výjimečně vlčata i skauti v úterý. Bylo krásně, takže jsme mohli být venku. Všichni přišli v hojném počtu, až jsme se s bratrem Džonem divili.
A také všichni v krojích, jak se na pořádnou první schůzku v měsíci sluší.

Na začátku jsme si rozdělali ohníček a postavili kolem lavice. Oheň se nám opravdu povedl, protože všichni byli na konci schůzky pořádně začouzení. Bratr Džon přivítal nováčky a říkal, jak to bude v novém roce vypadat. Všem také rozdal „náledníček“ se schůzkami a výpravami. Pak zmínil včerejší Pietní akt u pamětní desky Václava Morávka.

Také přivítal bratra Topase, který nám zahrál na kytaru, takže jsme si mohli připomenout pár skautských písniček z tábora. A že jsme na něj vzpomínali. Kdo usnul na hlídce, komu se stalo něco vtipného, jak Bubáček povídal o bobkovém listu atd. Nasmáli jsme se až až.

Pak jsme hráli ruské kuželky. Respektive cvičilo se na velký turnaj. Bratr Džon pak měl program se skauty a ještě jim vysvětloval pár věcí. My s vlčaty jsme si zase po dlouhé době zahráli na „lištičky“, protože jsme měli krojové šátky. A samozřejmě „Šla babička do krámu“.

Na závěr už zazněly jen oba pokřiky a vydaly jsme se domů. Těšit se zase na příští týden.

Dobrý lov!

bratr Martin

Fotky naleznete zde.