lumici-vlci.cz

lumici-vlci.cz
lumici-vlci.cz


ZprávaVýprava řepařskou drážkou

Martin (28.09.2015 - 16:09)
V sobotu 19. září jsme se sešli ráno na kolínském náměstí. Výpravu vedl Petr Olmr, starosta Orla. Měli jsme opravdu štěstí na počasí, protože nám na cestu svítilo slunce a zima nám nebyla. Ještě několik
fotek a mohli jsme vyrazit. Také nás doprovázeli tři psy. Došli jsme ke Kolínské řepařské drážce s nádherným nádražíčkem. Koupili jsme si lístky a i pár suvenýrů. Dieselová lokomotiva a celý vlak vypadaly opravdu staře a nádherně. Usadili jsme se a ještě se občerstvovali.

Paní výpravčí zapískala a vyjeli jsme. Na vše dohlížel pan průvodčí v nádherné uniformě. Kochali jsme se přírodou a zahlédli na poli i pár zajíců. Dojeli jsme do Býchor.

Hned po vystoupení jsme si zahráli „na partyzány“ a mohli jsme vyjít podél kolejí. Při vstupu do lesa vyhlásil bratr soutěž o nejkrásnější zápis z dnešní výpravy a také řekl, že budeme opět vytvářet herbář. Tudíž jsme sbírali listy a snažili se poznat, co jsme to vlastně našli. Většinou jsme všechno uhádli. Nováček, bratr Adam dokonce nalezl obří choroš a bratr Žabák mu jej pomohl ukořistit.

Na jedné louce u pole jsme uspořádali menší turnaj. Závod „na trakaři“, kohoutí souboje a další. Závod vyhráli bratři Malý Džohn a Tarbík. Posvačili jsme a mohli jsme znovu vyrazit. Sluníčko už solidně hřálo.

Další zastávka byla u rybníka. Tam jsme se snažili poskládat společně příběh o dnešní výpravě. A také jsme hráli známou hru – Hádej kdo. To už jsme ale došli na Orlák, kde na nás čekal bratr Džon.

Nasbírali jsme dříví, zapálili oheň a opekli si pár buřtů, než si pro nás přijeli rodiče.

Dobrý lov!

bratr Martin

Fotky naleznete zde.