lumici-vlci.cz

lumici-vlci.cz
lumici-vlci.cz


ZprávaSVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ 2015

Martin (11.10.2015 - 13:02)
28. září slavíme takzvaný Den české státnosti. Tento rok to připadlo na pondělí a bratr Džon rozhodl, že si uděláme výpravu v rámci Svatováclavské pouti. Protože právě v tento den byl zavražděn sv. Václav svým bratrem Boleslavem.

Brzy ráno se sešla na nádraží tři vlčata (bratři Očko, Žabák a Panda) a tři Vlci (bratři Olmík, Malý Džohn a Tarbík). Cesta vlakem uběhla rychle a my dojeli až do Brandýsa nad Labem. Tam jsme se potkali se starostou Orla bratrem Petrem Olmrem a dalšími členy. Vyrazili jsme ke Staré Boleslavi, kde se měla konat mše svatá na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi.

Po cestě jsme si říkali, jak to vlastně s tím knížetem Václavem bylo a proč je vlastně patronem naší země. Na náměstí už bylo velké pódium s oltářem a všude plno lidí. Dokonce jsme se dostali do míst, odkud jsme mohli krásně vidět na celou mši. Tu ostatně celebroval Mons. František Radkovský a kázal pan kardinál Dominik Duka.

Vše začalo, když obřadně přinesli relikvii sv. Václava – jeho lebku. O hudbu se staral sbor hradní stráže. A nutno říci, že celá mše byla opravdu velice překrásná. A nebyli zde jen kněží z České republiky. Přijeli i z Polska, Ukrajiny, Itálie nebo Ruska.

Když vše skončilo, začali jsme si prohlížet stánky. Každý si něco nakoupil na památku nebo pro rodiče. Nahlédli jsme i do kostela a posvačili na trávě. To už jsme ale museli jet zpátky domů. Cesta vlakem do Kolína uběhla snad ještě rychleji.

Dobrý lov!

bratr Martin


Fotky naleznete zde.